Para Sizin İçin Ne İfade Ediyor

para

Para bir enerji akışıdır. Hayatımızı devam ettirmek için bir araçtır. Para ile ilgili hepimizin farklı inaçları vardır. PARA gerçekten sizin için ne ifade ediyor. İlk aklıma gelenler PARA mutluluktur, para özgürlüktür, para güven duygusudur, PARA bolluktur, zenginliktir, yardımlaşmadır, istediğini yapabilme gücüdür, sevgidir diyenlerin yanında; parayı kirli görenlerimizde var. Bu şekilde görenlerin ise inaçları PARA elinin kiridir, param olursa mutlu olmam, para parayı çeker ve param olmazsa çekecek bir şey yok, para kazanmak çok zor, para geldiği gibi gider, iki yakam bir araya gelmiyor gibi ve buna benzer birçok negatif inançlarla sınırlarız kendimizi.

Para bir enerji akışıdır. Her türlü akım ister fikir ister düşünce olsun katılık ile uyumlu değildir. Ne kadar çok negatif inaçlara sahip olursak bir o kadar da enerji akışımızı engelleriz. Parayı istifleme ihtiyacımızda aynı etkiyi yaratır. Her şeyi sadece kendimiz için alır ve istersek enerjinin başkalarına akışını engellersek enerji akışını bloke etmiş oluruz.

Sahip olmayı istediğimiz o kadar çok şey var ki,  ihtiyaç duyduğumuz şeyleri kendimize çekerken kaynağa ihtiyaç duyarız. Bunlara da sahip olmak için birçok şeyin yanı sıra paraya da ihtiyaç duyarız. Ben şimdi bir ev almak istiyorum. Zihnimdeki düşüncelerimi sadece istediğim eve odaklıyorum. Bu nasıl bir ev olacak? Kaç oda ve salon etrafında neler var, bahçeli mi? Bunu en ince detayına kadar zihnimde çiziyorum. Benim istediğim zihnimde ki ev. Bu evi nasıl alacağım veya parasının nereden geleceğini bilmek zorunda değilim. Siz sadece sahip olmak istediklerinize odaklanın ve enerjinizi bu yönde kullanın. Enerjimizi yaratıcı bir şekilde kullanıp bütünün ve bizimle ilişki halinde olanlarında en yüksek hayırlarına olacak şekilde isteyelim. Ve istedikten sonra serbest bırakarak olmasına izin verelim. Bir önemli konuda sahip olduklarımızı nasıl kullanacağımızdır. Bu sahip olduğumuz para, eşyamız,  yeteneklerimiz, bilgimiz ve düşüncelerimiz; hangisi olursa olsun bir hizmet fırsatı olarak algılanmalıdır. Dünyaya sadece kendimiz için yaşamaya gelmedik. O yüzden eğer para kazanmak istiyorsak ona enerji akışımızın odak noktası olarak bakalım ve onu daha büyük bir enerji akışı yaratmak için kullanalım. Bu şekilde kullanmak onu tüketmez aksine daha da çok arttırır.

Bir kitapta okumuştum öldükten sonra Aziz Peter tarafından cennette gezdirilen bir adamın hikayesi; Dolaşırlarken, Aziz Peter’in ‘’cennet hurdalığı’’olarak adlandırdığı bir yere gelirler.

Aziz Peter, ‘’Burada dünyada yaşayan insanlara cennetten gönderilen ama onların reddettiği tüm hediyeleri bulacaksın’’ diye açıklar.

Yeni gelen,’’Ama bu mümkün değil!’’ der.’’Bunların bazıları çok güzel. Şurada duran cadillac arabaya bak. Bunu kim reddetmiş olur ki?

‘’Özellikle o arabayı sorman ilginç, diye yanıtlar Aziz Peter.’’Aslına bakarsan,o Cadillac’ı sen reddeden kişi sendin.’’

‘’İmkansız! Diye karşı çıkar öteki. ‘’Bu kadar muhteşem bir hediyeyi asla geri çevirmezdim.’’

‘’Ne olursa olsun, o sendin. Cadillac sana teslim olmak üzere hazır bekliyordu. Ama sen bir araba sahibi olabilmek için her dua edişinde, gözünde küçük bir Volswogen’i canlandırıyordun.’’ J

İstekleriniz ve hedefleriniz her zaman yüksek olsun. Nereden ne geleceğini bilemezsiniz.

Sevgilerimle

Filiz Ünlü

 

 

Hakkında Filiz Unlu

Cevapla