Niyet Etmek

niyet

Olumlama ile Niyet etmek arasında ki fark nedir ?

Olumlama her hangi bir konuda bilinçaltımızı programlamak için kullandığımız bir yapıdır. Bir olumlamayı defalarca tekrar ederek, bilinçaltımızdaki, üzerinde çalıştığımız inancı değiştirmeye ve bunun yerine yeni bir inanç ekleyemeye çalışırız.

Niyet çalışmasında ise, bilinçaltının konu ile direk ilgisi yoktur. Bilinç düzeyinde evrene bir mesaj gönderip ve ne istediğimizi açıkça bildirmektir. Niyeti bir kere etmek bile yeterli olabilir ama önemli olan gerçekten hissederek ve kalpten yapılmasıdır. Yani defalarca tekrar koşulu yoktur, anahtar kavram bir kere ama kalpten yapılan niyettir. Niyet ederken dikkat etmeniz gereken başka konular vardır. Niyetiniz kesin olmalıdır yani ne istediğinizi tam olarak bilmelisiniz, koşullara bağlı olmamalıdır, niyette alma- verme dengesi gözetilmelidir ve neyi kabul ettiğiniz çok açık olmalıdır. Aksi halde zayıf bir niyet olacaktır ve sonuç almak zor olacaktır.

Arzu edilen geleceğin şekillenmesinin ilk ve değişmez kuralı yeni bir enerji dinamiği yaratarak titreşimimizi yükseltmektir..Bu da ancak kendinizi kendi olumsuzluğunuzdan arındırmak ve etrafınızı saran olumsuz insanlardan kurtulmakla gerçekleşebilir. Hareketle hayata geçirilen ‘niyet’ çok güçlü bir enerjidir. “Niyetler ışığa biçim verirler,ışığı harekete geçirirler.Fiziksel madde ışığın en yoğun ,en kaba halidir”.

Niyetlerimiz evrenin göstergesidir, çünkü bizler evrenin parçalarıyız. Ve niyetlerimiz kendi içlerinde gerçekleşmelerini sağlayan mekanizmaları bulundururlar. Tek ihtiyacımız olan niyetin açık olması. Ve eğer egoyu ortadan kaldırırsak, niyetler kendilerini gerçekleştirir. Niyetlerimiz,amaçlanan sonucu gerçekleştirmek için gereken elementleri ve güçleri, olayları ve ilişkileri etkiler.Çoğu kez kendini, inatla tekerrür eden tutumlarda gösteren olumsuz düşünceleri bir kâğıda yazarak inceleyin. Nereden geldiklerini, neden oluştuklarını anlamaya çalışın. Kendinizi ve başkalarını kesinlikle yargılamayın. Yargı, yetersizliğimizi örtmek, aşağılık kompleksimizi telafi etmek için kullandığımız psikolojik bir mekanizmadır. Enerjimizi ağırlaştırdığımız gibi başkalarının da eleştirmelerine maruz kalmanıza yol açar.

Tüm yapmanız gereken niyeti yaratmak ve evrenin kontrolü ele almasına izin vermektir. Niyetin gücünü açığa çıkarmak için gereken tek hazırlık bilinçli zekâ alanıyla bağlantı kurmaktır. Bir insan belirli bir bilinç seviyesine ulaştığında, niyetlendiği şey her ne ise olmaya başlar.

Niyet geçici bir heves değildir.Dikkat ve tarafsızlık gerektirir. Dikkatlice niyeti yarattıktan sonra sonuçtan bağımsız olmanız ve evrenin detaylarla ilgilenmesine izin vermeniz gerekir. Eğer buna izin vermezseniz ego devreye girer ve işlemi bozar. Niyetiniz gerçekleşmediğinde hüsrana uğrarsınız. Tüm niyetlerinizin gerçekleşmesini sağlamanın en iyi yolu niyetlerinizi kozmik niyetle aynı hizaya getirmektir ve kozmik evrenin niyetiyle sizin niyetiniz arasında ahenk yaratmaktır. Bu ahenk yakalandığında uyumun hayatınızda çok daha büyük bir rol oynadığını göreceksiniz. Bu ahengi yaratmanın en iyi yolu minnettarlık tavrı geliştirmektir. Hayatınızdaki her şeye olan minnettarlığınızı kabullenin.Evrendeki yeriniz için ve hepimizin paylaştığı kaderi ilerletme fırsatı için şükredin.Ahengi yaratmak, her türlü yakınmayı bırakmaktır. Yakınma egodan gelir.Niyet etmenin gücünü harekete geçirmek için doğal benliğinizle bağlantı kurmak ve ego tanımlarının tümünü bir kenara bırakmakla olur.İçimizdeki enerjiyi  yapmak istediklerimizi harekete geçirmek için harcamalıyız.

 

Niyet Cümleleri :

Niyetlerinizi yüksek sesle okuyun ve okurken gerçek olacaklarını hissetmeye çalışın. İnanç ve pozitif duygu çok önemlidir. Bunu hissedebilirseniz bir sefer niyet etmek bile yeterli olacaktır.

 

SEVGİ İÇİN

Hayatımı şu andan itibaren sevgi ve güzellik enerjisi ile dolduruyorum. Kendimi sevmeye başkalarını sevmeye ve evreni sevmeye karar veriyorum. Evrenden bana gelen sevgi enerjisini mutlulukla kabul ediyorum ve sevgi içinde bir hayat sürmeye niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

 

SAĞLIK İÇİN

Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum. Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum..

 

ZİHİNSEL HUZURSUZLUK VE KARMAŞA İÇİN

Zihinsel olarak sağlıklı huzurlu ve dengede olmayı seçiyorum. Güzel şeyler düşünmeyi ve hissetmeyi kabul ediyorum. Zihnimin olumlu düşünceler üretmesine huzur içinde dengede olmasına ve kendimle barışık olmaya tüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

 

BAŞARI İÇİN

İşlerimi Başarılı bir şekilde yapmayı ve Başarımın başkaları tarafından da takdir edilmesini seçiyorum. İnsanlara başarmaları için destek vermeyi ve katkı sağlamayı kabul ediyorum. İşlerimi yaparken Başarılı olmaya ve her zaman en iyisini yapabilmeye tüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

 

OLUMLU DEĞİŞİM İÇİN

Hayatımın tamamen olumlu bir şekilde değişmesini ve bu değişime kolaylıkla uyum sağlayabilmeyi seçiyorum. Bu değişimin benim ailemin ve bütünün hayrına olmasını kabul ediyorum. Hayatımın iyi ve güzel bir şekilde hızlı olarak değişmesine bütün kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum..

 

REFAH İÇİN

Refah bolluk ve bereket içinde yaşamayı seçiyorum. Paramı huzurla edinmeyi ve huzurla harcamayı kabul ediyorum. Zengin bir yaşam sürerek başkalarını da zenginleştirmeye niyet ediyorum. Evrenden bana gelen zenginliği sevgiyle kabul ediyorum. Kabul ettiğim bu zenginlik için evrene sevgilerimi gönderiyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

 

DEPRESYON İÇİN

 Mutlu olmayı, kendimi sevmeyi ve hayattan tat almayı seçiyorum. Mutluluğumu çevremdeki insanlarla paylaşmayı ve sevgimle onları desteklemeyi kabul ediyorum. Kendimi canlı, yaşam dolu, keyifli ve istekli hissetmeye hemen şimdi burada bütüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetimin gerçekleşmeye başladığını biliyorum ve içimde hissediyorum. Bunun için tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

 

İŞE GİRME

 Yeteneklerime en uygun, başarılı olacağım ve parasal kazancımdan memnun olacağım bir işe girmeyi seçiyorum. İşimde en verimli şekilde çalışmayı ve iş yerime faydalı olmayı kabul ediyorum. En kısa zamanda başarılı olacağım ve refahımı yükseltecek bir işe girmeye tüm kalbimle niyet ediyorum. İşim şu an hazırlanıyor ve niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başlıyor.Bunun için tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

 

Hakkında Site Yönetimi

Cevapla