Kişisel İnançlarımız Üzerine

Slayt1

 

Bizler kolektif düşüncelerimizle şu anda yaşadığımız gerçekliğimizi yaratıyoruz.  Bireysel düşüncelerimiz kollektif bütünün bir parçasıdır.

Çevremizde, hayatımızda ve dünyamızda değişiklik olsun istiyorsak  öncelikle bu konuda kendi düşünce şeklimizi değiştirmek zorundayız. Olumsuz düşüncelerimiz bizi baskı altında tutan yaratıcı potansiyelimizi sınırlayan düşüncelerdir.

Peki bu inançlar nasıl ortaya çıkıyor? Her şey düşünceyle başlar, bir fikir bize sunulur ; bu büyüklerimizden, çevremizden, öğretmenlerimizden, bir kitaptan ve ya medyadan olabilir. Bize sunulan bu fikirleri ya kabul eder ya da reddederiz. Kabul ettiğimizde buna duygu ekler ve inanmaya başlarız. Ne yazık ki bize sunulan bu fikirlerin tümü olumlu değildir.

İnancımız haline gelen bir fikir veya düşünce zamanla bilinçaltımızın bir parçası olur.  Bu düşünce yapısına bağlı olarak inançlarımız bizi bu hayattaki sınırsız potansiyelimizi ya ileri götürür ya da geri iter.

Kendimiz hakkındaki inançlarımız diğer insanları ve çevremizi etkileyecek kadar güçlüdürler. Hayatınızın kötü gittiğini ve yeterince paranız olmadığını düşünüyorsanız bu gerçekleşecektir. İnançlarımız bizim gerçeklerimizdir. İçinizde layık olmadığınıza dair oluşturduğunuz sınırlayıcı inancı ve bunu hissettiren duyguyu tespit edip değiştirin. Aslında içimizde o kadar çok olumlu inanç vardır ki tek yapmanız gereken onları ortaya çıkarmaktır.

Kendimizle ilgili gerçekleri öğrenmek için genelde dışarıya bakarız. Aslında cevaplar içimizdedir. Mükemmel bir ev, aile, kariyer sahibi olma hayallerimizin önündeki engelin olumsuz düşünce ve inançlarımız olduğunu bilmeden  suçluyu çevremizde ararız.

Olumsuz inançlarınızı değiştirdiğinizde hem kendiniz iyileşir hem de çevrenizde ki dünyayı görme biçiminizi değiştirirsiniz. Yapabilirsiniz! İnançlarınızı değiştirerek hayatınızı her yönünü değiştirebilirsiniz. Sınırsız bir zihniniz olduğunu, sınırsız bir yaratıcı olduğunuzu ve sınırların içinizde olduğunu bilin; ayrıca bu hayatın sizin için olduğunu size karşı olmadığını da hatırlatmak isterim.

Şimdi; inançlarınızın kaynağının başkalarından geldiğini biliyoruz. Bundan sonra ki adımınız kendinizi şifalandırmaya ve içinizdeki gücü ortaya çıkarıp kendinizi yeniden keşfetme yolculuğuna çıkmaktır. Bizler bu dünyanın en önemli parçalarıyız, biz iyileşirsek dünya iyileşir.

Sevgilerimle,

Filiz Ünlü

 

 

Hakkında Filiz Unlu

Cevapla