RUHSAL GELİŞİM VE ENERJİLER

Sezgilerimiz Bize Neler Söylüyor.

11193223_10206132309008096_9032564787022483942_n

Sezgi, her türlü bilişsel rol oynayan temel zihinsel bir eylemdir. Sezgilerimiz bizim yaşantımız ile ilgili seçimler yaparken kendimiz,çevre ve dünya ile ilgili bilgi akışı sağlayan bilge yanımızdır. Genel anlamda herkesin söylediği 6.his veya içe doğan bir histir. Sezgilerine güvenen insanlar yaşantılarında daha mutlu, başarılı olmaya ve kendilerine sınırsız olanaklar açmaya yönelirler. Sezgilerimize kulak verdiğimizde ve buna göre davrand…ığımızda hayatımızla ilgili ... Devamını Oku »

Reiki Uygulamasının Faydaları

images0PLW11RL

Reikiyi  hayatımızın her alanında kullanabiliriz. Reikinin amacı kişisel ve spritüel tekamülü güçlendirmektir. Başta kendiniz olmak üzere, herkese ve her şeye rahatlıkla Reiki uygulayabiliriz. Düzenli yapılan Reiki enerji çalışmaları ile gün içinde harcanan enerjinin yerine, bedenin kendisini yeniden dengeleyeceği ortamın oluşması sağlanır. Bu enerji çalışmaları bedeni toksinlerden arındırır ve bedenin yaşam enerjisini düzene sokar. Böylece beden enerjisi dengelenir ve enerjisi dengelenen ... Devamını Oku »

USUİ REİKİ

Slayt1

Reiki  ve Tarihi Rei her yerde varolan,  Ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. 1900’lü yılların başında Mikao Usui tarafından çok eski olan şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Reikinin tarihi çok daha eski olmasına rağmen bu bilginin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi bu konuyu derinlemesine araştıran Mikao Usui’dir. Reiki yaklaşık olarak M.Ö 5000 ... Devamını Oku »

KARUNA ve TERA-MAİ REİKİ

karuna

KARUNA REKİ Karuna Reiki  motive edici güçtür. Kendi yaşamını farkındalıkla yaşamak ve kuvvetlendirmek isteyen kişiler Karuna Reikiyle çalışabilirler. Böylece kişi önce kendine sonra çevresine yararlı olabilir. Knedimizin ve evremizdeki insanların acılarını azaltmak için kullanılır. Karuna Sanskritçe den gelen bir kelimedir. Kelime anlamı olarak çevremizdeki kişilerin acılarını azaltmak yani başkalarına onlara şefkat vermek denilebilir. Geçmişten günümüze kadar Hinduizm, Budizm ve Zen ... Devamını Oku »

BOLLUK BEREKET REİKİSİ

Slayt3

Bolluk Bereket Reikisi, bir sembol, iki imajinasyon ve bir mantra ile çalıştırılır. Uyumlama alındıktan hemen sonra bu enerji aşağıda anlatıldığı şekilde sembolleri kullanarak aktive edilir. Bu enerji bizleri genel anlamda bir bolluk ve bereket bilincine uyumlayacaktır. Bunu sadece maddi bolluk ve bereket gibi düşünmek enerjiyi aynı zamanda küçümsemek anlamına gelecektir. Hayatımızda ‘bollaşmasını’ istediğimiz her şey için kullanabiliriz ama yine de ... Devamını Oku »

AURA ve ÇAKRALAR

çakra

Aura Aura sözlük anlamı olarak eski Yunanca’dan gelmektedir; meltem, esinti manasını taşımaktadır. İnsan bedenini çevreleyen elektromanyetik bir alan ve enerji kalkanıdır. Sadece insan bedenini değil bitki ve hayvanları da çevrelemektedir. Bu enerji sisi, bulutu genelde üçüncü göz denilen duru görü yeteneği açık olan kişilerce görülebilmektedir. Semyon Kirlian adlı Rus deneycisi tarafından yapılan fotoğraf makinesi kanalıyla da bilimsel olarak gerçekliği kanıtlanmıştır. ... Devamını Oku »

ALTIN GÜMÜŞ MOR ALEV

Slayt4

ALTIN GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ ( AGMA) Altın Gümüş mor alev (Daha önce gümüş mor alevdi, daha sonra altın enerjisi eklendi,kullanım aynıdır.) Gümüş Mor Alev, binlerce yıldan beri bilinen spiritüel bir enerjidir. Yükselmiş Üstat Saint Germain tarafından yeniden ortaya konulmuştur. Tanrı bilincinin yedinci ışınıdır. Gümüş Mor Alev, topluluğun çağrısını ya da insanoğluna spritüel hizmet çağrısını duyanlar içindir. Hayatımızdaki bencillikleri aşabilmemizi ... Devamını Oku »

HO’OPONOPONO YÖNTEMİ

hopo

Ho’oponopono yöntemi;Ihaleakala Hew Len Joe Vitale tarafından dünyaya tanıtılmış bir şifa, arınma yöntemdir. Ho’oponopono Tanrısal düşüncelerin, kelimelerin, faaliyetlerin ve hareketlerin etkisiyle içinizde ki zehirli enerjilerin temizlenme sürecidir.Bu yöntem ile yaşadığımız her sorun bir sıkıntı olarak değil bir fırsat olarak görülür.Sorunlar, SEVGİ’nin gözleriyle görmemiz ve onun verdiği esinle hareket etmemiz için bize bir şans daha vermek üzere ortaya çıkan geçmişin tekrarlanan ... Devamını Oku »

Spiritüel Farkındalık

images4IWHG9GC

Spiritüellik güçlü bir ilkedir. Spiritüelliği din ile ka­rıştırmamak gerekir. Spiritüellik, yani ruhanilik, sizin Yaratıcı Kay­nağınızla olan teke tek içsel ilişkinizdir. Din, tüzel bir varlık haline geldiğinden, dogma ve itaat, bireysel keşifler üzerin­de öncelik kazanmıştır. Topluluklar, hepsi Tanrı adına olmak üzere, korku ağırlıklı olarak anlamsız ritüellere koşullandırıldılar. Örneğin; Buda’nın temel hedefi, dogma ve kurallar aşılamak değil, insanın kutsallığını hatırlamasına yar­dımcı olmaktı.  ... Devamını Oku »

Günlük Yaşamda Ruhsallık

images6GSMNA1I

  Bana kısa bir süre önce yazılan bir mektupta “Günlük yaşamda ruhsallığın yararı nedir? Bunun bize dünyasal sorunlarda nasıl bir yardımı olabilir ki? Bizim eyleme ihtiyacımız var, meditasyona değil” denmişti.            Bu alışılmadık bir soru değil. Her zaman olmasa bile çoğu zaman ruhsal öğretmenler bunu zaman zaman sormaktadır. Bu yersiz bir soru da değildir. Bizler her şeyden önce pratik bir ... Devamını Oku »